Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA
30.10.2018

3 dôvody prečo ísť na preventívnu prehliadku k zubárovi

Zubný kaz je jednou z najčastejších civilizačných chorôb. Ide o infekčné ochorenie spôsobené ústnymi mikroorganizmami, ktoré rozkladajú cukry za vznik organických kyselín. Kyseliny oslabujú sklovinu, čo vedie k deštrukcii zuba najčastejšie na ťažko čistiteľných miestach, ako sú ryhy a jamy žuvacích plôšok, krčkové oblasti a medzizubné priestory.  Zubný kaz v počiatočných štádiach sa prejavuje ako biela kriedová škvrna na povrchu zuba bez obtiaži.

Dôležité je podchytenie malých kazových ložísk, ktoré sa dajú odstrániť minimálnym zásahom do celistvosti tvrdých zubných tkanív. Ideálne je riešiť hneď začínajúce kazy, pretože ich ošetrenie je časovo aj finančne najmenej náročné.

3 dôvody prečo ísť na preventívnu prehliadku k zubárovi

NEBOLÍ  …………................…………………………. CITLIVÝ ………….............................................……… BOLÍ

Na obrázku vidíte čiernym zubný kaz. Ak sa malé zubné kazy neodstránia, proces sa šíri hlbšie smerom k nervu a objavujú sa príznaky pokročilého zubného kazu, ako stále pretrvávajúce bolesti a aj extrémna citlivosť zubov pri sladkých, horúcich alebo studených jedlách. Čím je kaz hlbší, tým je ošetrenie náročnejšie  a mnohokrát končí zložitejšími výkonmi ako vybratie nervu a zaplnenie koreňových kanálikov, alebo aj vytrhnutím zuba.

Ako predísť zubnému kazu, bolesti a finančne nákladnému ošetreniu? Pomôžu Vám pravidelné preventívne prehliadky u zubného lekára u dospelých raz ročne, u detí dvakrát do roka. Zubný lekár odhalí zubný kaz v počiatočných štádiách o ktorom ešte neviete.

Absolvovali ste tento rok preventívnu prehliadku? Ak nie je najvyšší čas navštíviť svojho zubného lekára. Nezabudnite, inak zdravotná poisťovňa nebude budúci rok doplácať k ošetreniu zubov.

Za tím z kliniky AXIS-DENT:

3 dôvody prečo ísť na preventívnu prehliadku k zubárovi

MUDr. Eva Hrutková
Zubná lekárka / čeľustný ortopéd
 

“AXIS-DENT: Zdravé a rovné zuby po celý život”

logo

axis-dent.eu

Dunajská Streda 

+421 948 303 124 (recepcia)

info@axis-dent.eu

 
OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA