Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA
21.11.2019

4 dôvody, prečo neviditeľný strojček vyhráva nad klasickým

Kedysi bola jediná dilema pri zubnom strojčeku “áno či nie”. Aj v liečbe nerovností chrupu sa však medicína vyvíja, preto už nasleduje aj otázka: Keď strojček, tak aký? Neviditeľné strojčeky, známe aj ako invisalign, vyriešili azda najväčšiu nočnú moru spojenú s nosením strojčeka. Presvedčte sa však, že tam ich výhody pre vás a váš každodenný život nekončia.

1. Áno, naozaj ho nevidno

4 dôvody, prečo neviditeľný strojček vyhráva nad klasickým

Či už je to strach z výsmechu spolužiakov v škole alebo spoločenské hľadisko v dospelosti, klasický zubný strojček rozhodne nie je považovaný za vysnívaný módny doplnok. Práve naopak, estetická stránka je azda najväčšou bariérou pri rozhodnutí nosiť ho.

Invisalign však túto dilemu poslal navždy do minulosti. Bez bližšieho pohľadu je prakticky nemožné, aby si ľudia vo vašom okolí všimli, že usilovne pracujete na vyrovnaní svojich zubov.

Vedeli ste, že počas liečby klasickým strojčekom majú tiež ľudia tendenciu menej sa usmievať? S Invisalign si všetky radostné okamihy každodenného života vychutnávate naplno.

To však nie je všetko. Bohužiaľ, pri klasickom strojčeku nemusí byť samotný strojček tým jediným, čo bude vo vašich ústach navyše. Bežne sa na ňom zachytávajú kúsky potravy a dozviete sa o nich často až z rozpačitých pohľadov ľudí, s ktorými sa rozprávate. Neviditeľný strojček máte počas jedenia zložený, takže nič také nehrozí.

 

2. Výsledok liečby vidíte ešte pred jej začatím

Predstavte si, že si dáte nejakej firme postaviť dom bez konkrétneho zadania. Čakáte dva roky, investujete mnoho peňazí, ale celý ten čas netušíte, ako presne bude váš dom vyzerať. Nadnesene môžeme liečbu klasickým strojčekom prirovnať práve k tejto situácii. Aj v tomto je invisalign o krok vpred.

Po naskenovaní vašich zubov v ambulancii uvidíte na obrazovke virtuálny 3D model vášho chrupu. Za niekoľko minút špeciálny softvér vytvorí simuláciu liečby neviditeľným strojčekom a vy uvidíte, ako budú vaše zuby vyzerať na konci liečby. Zároveň vidíte, ako sa budú postupne meniť.

4 dôvody, prečo neviditeľný strojček vyhráva nad klasickým

3. Pohodlie nadovšetko

Pichanie drôtika, odieranie jazyka zámkami strojčeka, odpadávanie jednotlivých častí… Mohli by sme pokračovať. Ale prečo sa sústrediť na tienistú stránku klasického strojčeka, keď s tým neviditeľným vyzerá váš život úplne inak?

4 dôvody, prečo neviditeľný strojček vyhráva nad klasickým

Dokonca aj samotné vyrovnávanie prakticky necítite. Kým klasický strojček sprevádzajú najmä v úvode liečby bolestivé vnemy, invisalign je pohodlný a bezbolestný.

Zabudnite aj na obmedzenia pri jedle - neviditeľný strojček máte počas jedenia zložený, takže sa stravujete bez akýchkoľvek obmedzení, čo sa týka konzistencie stravy.

 

4. Vyrovnané, no s množstvom kazov? Nie s invisalign!

Počuli ste už príbehy ľudí, ktorí končili liečbu s klasickým strojčekom so zubami síce vyrovnanými, ale zároveň “pokazenými”? Nuž, nie sú to len mýty. Pri klasickom strojčeku vzniká mnoho nových miest, v ktorých sa zachytáva potrava. Keďže tieto miesta sú pre zubnú kefku ťažko dostupné, hromadí sa na nich zubný povlak a výsledkom sú zubné kazy a zápaly ďasien.

Viete tomu predísť, no musíte dodržiavať mimoriadne vysoké nároky na ústnu hygienu a pravidelne používať rôzne pomôcky ako napríklad jednozväzkovú kefku či špeciálne medzizubné kefky. Invisalign je pri jedení aj čistení zubov zložený, ani z hľadiska ústnej hygieny sa teda pre vás nič nemení.

4 dôvody, prečo neviditeľný strojček vyhráva nad klasickým

 

Ambulancia v Dunajskej Strede

objednajte sa mailom na info@axis-dent.eu alebo telefonicky na +421 948 303 124

Ambulancia v Šamoríne

objednajte sa mailom na web www.axis-dent.eu alebo www.nastevalekara.sk.

Objednat

 

OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA