Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA
06.07.2020

7 krokov ku krásnemu úsmevu s neviditeľným strojčekom

Zvažujete, že si pomocou neviditeľného strojčeka darujete úsmev, s ktorým sa budete usmievať hrdo a s radosťou? Potom vás určite zaujíma, čo vás čaká. Zoznámte sa s priebehom liečby pomocou Invisalignu krok za krokom.

 

1. Konzultácia

Počas polhodinového rozhovoru sa s vami čeľustný ortopéd najprv porozpráva o tom, s čím na svojom chrupe nie ste spokojný a prečo zvažujete ortodontickú liečbu. Následne zhodnotí stav vášho chrupu, vysvetlí možnosti liečby a predstaví vám koncept liečby neviditeľným strojčekom. Konzultácia je možná osobne v ambulancii AXIS DENT (zahŕňa aj nezáväzný sken a simuláciu liečby) alebo online z pohodlia domova.
 

2. Vstupné vyšetrenie

Trvá približne hodinu a jeho cieľom je získať podklady pre návrh liečebných plánov. V ambulancii vám preto zhotovia sken zubov pomocou najmodernejšieho skeneru iTERO, urobia röntgeny (OPG a TELE-RTG) a taktiež fotografie. Následne sa odporúča ošetrenie u dentálnej hygieničky.
 
7 krokov ku krásnemu úsmevu s neviditeľným strojčekom

3. Finálna konzultácia

Zubný lekár vám podrobne vysvetlí stav vášho chrupu v súvislosti s nárokmi na ortodontickú liečbu. Následne odošle liečebný plán do laboratória a objedná vizualizáciu liečby. Pred definitívnym skenom by ste mali absolvovať návštevu dentálnej hygieničky. Pred ortodontickou liečbou je totiž dôležité odstrániť kameň aj starý povlak zo zubov a taktiež mať zvládnuté správne techniky čistenia so správnymi pomôckami. Pred liečbou je tiež vhodné absolvovať preventívnu prehliadku u zubného lekára a mať ošetrené zubné kazy a pod.
 

4. Vizualizácia liečby

Pre pacienta je táto fáza nielen veľmi zaujímavá, ale aj praktická, keďže pri nej nemusí ani vyjsť z domu. Na email dostanete vizualizáciu liečby, rozplánovanú na zmeny a postup po jednotlivých týždňoch. Ak s predpokladaným priebehom liečby súhlasíte, z ambulancie dostanete emailom faktúru, po ktorej zaplatení lekár objednaná strojček. Liečebný plán môžete prekonzultovať aj online z pohodlia domova.
 
 
7 krokov ku krásnemu úsmevu s neviditeľným strojčekom

5. Prevzatie strojčeka a začiatok liečby

V ambulancii dostanete prvú sadu dláh a dozviete sa všetko potrebné o ich nosení. Zároveň vám lekár na zuby nalepí “gombíky”, ktoré pomáhajú posúvať zuby do požadovanej polohy.
 

6. Liečba

Podstatou samotnej liečby je nosenie neviditeľného strojčeka čo najväčšiu časť dňa. Všeobecne sa odporúča mať ho na zuboch 22 hodín denne, ideálne vždy okrem jedenia. Niektorých prípadoch sa môže so s dlahami aj jesť. Vždy určí lekár. V ambulancii dostanete aj krabičky, do ktorých si strojček odkladáte, keď ho nemáte v ústach. Vždy pred jeho opätovným nasadením si zuby umyte alebo aspoň vypláchnite čistou vodou.
 
7 krokov ku krásnemu úsmevu s neviditeľným strojčekom

7. Pravidelné kontroly

Na jednej návšteve dostávate dlahy približne na 3 mesiace, práve takto často teda prebiehajú kontroly spojené s prevzatím novej sady dláh. Na každej kontrole sa vám skontrolujú nalepené gombíky a porovná sa aktuálne postavenie zubov s vizualizáciou liečby. V prípade potreby sa vykoná dentálna hygiena, niekedy sa zas robí zahladenie medzizubných priestorov so šmirgľovacou páskou či dávajú gumičky na noc, ktoré pomáhajú posúvať zuby a urýchľujú liečbu.
 

Urýchlenie liečby

Liečbu môžete skrátiť priplatením si za prístroj Acceledent. Ide o zariadenie, ktoré si nasadíte každý deň na 20 minút a jemné vibrácie pôsobiace na bunky spôsobujú posúvanie zubov. Posúvanie zubov viete urýchliť aj špeciálnymi tyčinkami na žuvanie. Už pri 15-20 minútach denne totiž pomáhajú k lepšiemu “sadnutiu” dláh na zuby.
 
7 krokov ku krásnemu úsmevu s neviditeľným strojčekom
 

Ambulancia v Dunajskej Strede

  • objednajte sa mailom na info@axis-dent.eu alebo telefonicky na +421 948 303 124

Ambulancia v Šamoríne

 
OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA