Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA
17.10.2022

Správne čistenie snímateľných zubných náhrad

Čistenie snímateľných náhrad je rovnako dôležité ako čistenie prirodzených zubov. Protéza môže byť ohniskom baktérií, ktoré môžu spôsobiť mnohé zápalové ochorenia. Nepríjemný povlak, zvyšky jedla a dlhodobé zafarbenie majú nežiaduce následky a zvyšuje sa aj riziko zápalu ďasien, ak snímateľnú náhradu nečistíte správne.

Typy na čistenie snímateľných zubných náhrad

Aby ste svoju protézu mohli bezproblémovo používať čo najdlhšie, zostavili sme niekoľko tipov na správnu starostlivosť. Táto rutina je podmienkou, aby protéza zostala dlho krásna.

  • Po každom jedle vyberte protézu a opláchnite ju, aby ste odstránili väčšie zvyšky jedla.

  • Nájdite si čas na čistenie protézy ráno a večer:

  1. Vyberte a očistite protézu vlažnou vodou a špeciálnou zubnou kefkou na čistenie zubných protéz. Nepoužívajte zubnú pastu! Prirodzená zubná sklovina je najtvrdšia časť tela, integrované plasty v protéze sú oveľa slabšie.

  2. Uvedomte si, že príliš horúca voda alebo čistiace prostriedky ako koncentrovaný ocot, čistý alkohol alebo prostriedky na odstraňovanie vodného kameňa môžu výrazne poškodiť plastové časti.

  3.  Po vyčistení je dôležité snímateľnú náhradu opláchnuť pod tečúcou vodou.

  4. Opatrne si utrite ďasná zubnou kefkou s mäkkými štetinami. Ak máte implantáty, použite na čistenie okolia koreňov jednozväzkovú zubnú kefku.

  5. Občas si nájdite čas na čistenie protézy tabletami. Vyberte snímateľnú náhradu a vložte ju do čistiaceho roztoku na zubné protézy. Tým sa ničia aj plesne, ktoré sa ľahko usadzujú na plastoch.

Ako liečbu urýchliť?
 
OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA