Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA

Dentálna hygiena a profesionálne bielenie zubov

Denne k nám prichádzajú na ošetrenie pacienti s nánosmi povlaku a zubného kameňa, s krvácajúcimi ďasnami, so zápachom z úst, s prítomnou kývavosťou a s rozostupom zubov. Všetky tieto problémy vznikajú v dôsledku nedostatočnej hygieny. Zubný kaz ani zápal ďasien totiž nie sú dedičné ochorenia. Ak si pacient minimálne raz denne vyčistí zuby tak, že na nich neostane žiaden povlak, nemá sa z čoho vytvoriť zubný kameň, nevznikne žiaden zápal, krvácanie ani zápach. Inak povedané, čisté zuby sa nekazia.

Zuby sfarbené tabakom

zuby sfarbené tabakom

Zuby očistené použítím Air-FLOW

zuby očistené použítím Air-FLOW

Cieľom dentálnej hygieny je profesionálne vyčistiť pacientovi zuby a zároveň ho naučiť, ako si ich má rovnako čisté udržiavať aj doma svojou každodennou ústnou hygienou. Správna starostlivosť je nevyhnutná pre:

  • prevenciu pred zubným kazom
  • predchádzanie zápalu ďasiena a prodontitídy
  • udržanie výsledku stomatologického zákroku

Kontrola povlaku sa vykonáva v hygienickej fáze a v recalle. Náplň profesionálnej hygieny tvorí motivácia, inštruktáž, pravidelné vyhodnotenie indexov (PBI, CPITN, BOP, API-BI), odstránenie nánosov, úprava a odstránenie miest retencie povlaku, čistenie a leštenie zubov a ich náhrad, chemo-prevencia proti kazu a zápalu. Na čistenie zubov používame ultrazvuk (na odstránenie zubného kameňa) a AIR-FLOW (na sfarbenie a pigmentáciu). Po absolvovaní dentálnej hygieny a vyšetrenia chrupu zubným lekárom ponúkame ambulantné bielenie zubov pod dohľadom dentálnej hygieničky.

Dentálna hygiena
OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA