7 výhod dentálneho monitorovania pre pacientov s neviditeľnými aparátmi

Na klinike AXIS-DENT používame Dental Monitoring®, revolučnú technológiu, ktorá nám umožňuje virtuálne sledovať vašu liečbu s Invisalignom medzi osobnými návštevami. Dental Monitoring® eliminuje zbytočné návštevy a umožňuje optimalizovať vašu liečbu pre najlepšie výsledky. 

Čo je Dental Monitoring®?

Je to systém na monitorovanie liečebného plánu pomocou ScanBoxu a mobilného telefónu pacienta, vďaka čomu budete mať osobné stretnutia len vtedy, keď ich skutočne potrebujete. Pomocou smartfónu a skenovacieho boxu urobíte intraorálne skenovanie zubov a odošlete ich prostredníctvom aplikácie. 

Výhody Dental Monitoringu® 

  1. ŠETRÍ VÁM ČAS - Skenovanie zubov pomocou Dental Monitoringu® nahradí osobné stretnutia, čím vám ušetrí čas bez ovplyvnenia výsledkov. Vy sa vyhnete nadbytočným kontrolám v ambulancii, ale čeľustný ortopéd vie pozorne a nepretržite sledovať priebeh liečby. 
  2. UMOŽŇUJE SKENOVANIE ODKIAĽKOĽVEK - Chystáte sa na dovolenku alebo na vysokú školu? Máte nabitý program a ste stále na cestách? S aplikáciou Dental Monitoring® môžete absolvovať návštevy odkiaľkoľvek. Je to ideálne pre študentov vysokých škôl, pre ľudí s rušným životným štýlom a pre ľudí, ktorí pracujú v zahraničí alebo radi cestujú.
  3. LEPŠIA KONTROLA NAD POHYBMI ZUBOV - Diaľkové kontroly umožňujú čeľustnému ortopédovi vyhodnotiť vaše zuby v reálnom čase. Lekár môže sledovať pohyb zubov, odhaliť akékoľvek problémy, vyhodnotiť stav a nájsť najvhodnejšie riešenie - napríklad odporúča nosiť určitú sadu dláh o niečo dlhšie.

  1. PERSONALIZUJE VAŠU LIEČBU - Dental Monitoring® zhromažďuje všetky údaje o vašej liečbe na jednom mieste a umožňuje lekárovi porovnávať skeny z týždňa na týždeň a častejšie hodnotiť váš pokrok. Prístup máte aj vy k predchádzajúcim skenom /v prípade maloletého pacienta rodič/, takže tiež môžete sledovať proces zmeny.
  2. DÁ VÁM ISTOTU - Dental Monitoring® vás skontroluje - ak ústna hygiena nie je dostatočná, systém signalizuje. Môžete tiež vidieť, ktorým zubom musíte venovať väčšiu pozornosť pri čistení, alebo kde máte zapálené ďasná. Budete vedieť, či sa váš úsmev formuje tak, ako má, a ak nie, dozviete sa, aké zlepšenia je možné urobiť, aby ste dosiahli svoje ciele.
  3. MOTIVUJE - Vďaka používaniu dentálneho monitorovania budete hrať aktívnu úlohu vo svojej vlastnej liečbe. Uvidíte svoje týždenné skeny a budete mať prístup k predchádzajúcim skenom. Pre mnohých pacientov je to skutočne motivujúce.
  4. ZLEPŠUJE KOMUNIKÁCIU S VAŠIM ČELUSTNÝM ORTOPÉDOM - Ak máte otázky, môžete sa ich opýtať priamo prostredníctvom aplikácie a nemusíte čakať na osobné stretnutie.