Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA

Neviditeľný strojček

Čo to vlastne je?

Neviditeľný dlahový strojček, tzv. Invisalign, je v súčasnosti najmodernejší, najpohodlnejší a najefektívnejší typ zubného strojčeka. Ide o snímateľné priesvitné dlahy hrubé len pol milimetra, ktoré skvelým spôsobom riešia azda najväčšiu nevýhodu sprevádzajúcu ortodontickú liečbu - estetické hľadisko. Invisalign si bez bližšieho pohľadu ľudia vo vašom okolí ani nevšimnú. Navyše, posun zubov je s Invisalignom rýchlejší ako pri klasických fixných strojčekoch.

Neviditeľný strojček

Pomocou 3D naprogramovania sú v počítači vytvorené podklady, na základe ktorých sú vyrobené dlahy. Dlahy potom striedate približne po týždni, každá z nich má totiž mierne upravený tvar v súlade s tým, ako sa vaše zuby postupne posúvajú do správnej polohy. Vďaka unikátnej vizualizácii liečby vidíte už pred objednaním strojčeka, ako sa vaše zuby budú meniť v priebehu liečby a aká bude ich finálna podoba po liečbe.

O výhodách neviditeľného strojčeka sa viac dočítate  TU

Priebeh liečby

1. Konzultácia

Počas polhodinového rozhovoru sa s vami čeľustný ortopéd najprv porozpráva o tom, s čím na svojom chrupe nie ste spokojní a prečo zvažujete ortodontickú liečbu. Následne zhodnotí stav vášho chrupu, vysvetlí možnosti liečby a predstaví vám koncept liečby neviditeľným strojčekom. Na konzultácii sa vám zhotový nazáväzný sken zubov a simulácia liečby, kde uvidíte ako by mohli vaše zuby vyzerať po liečbe. Konzultácia je možná osobne v ambulancii AXIS DENT alebo online z pohodlia domova.

2. Vstupné vyšetrenie

Trvá približne hodinu a jeho cieľom je získať podklady pre návrh liečebných plánov. V ambulancii vám preto zhotovia  definitívny sken zubov pomocou najmodernejšieho skeneru iTERO, urobia röntgeny (OPG a TELE-RTG) a taktiež fotografie. Video o skenovaní zubov TU Pred vstupným vyšetrením a definitívnym skenom by ste mali absolvovať návštevu u dentálnej hygieničky. Dôležité je odstrániť zubný kameň, pigmenty a povlak zo zubov. Pred liečbou je tiež vhodné absolvovať preventívnu prehliadku u zubného lekára a mať ošetrené zubné kazy.

2. Vstupné vyšetrenie

Po analýze modelov a všetkých podkladov sa stanový liečebný plán, ktorý sa odošle spolu s definitívnym skenom do laboratória a objedná sa vizualizácia liečby.

3. Vizualizácia liečby a finálna konzultácia

Pre pacienta je táto fáza nielen veľmi zaujímavá, ale aj praktická, keďže pri nej nemusí ani vyjsť z domu. Na email dostanete vizualizáciu liečby vo forme videa. Na videu uvidíte naplánované posuny zubov po jednotlivých týždňoch. Počet dláh a všetky pohyby zubov počas liečby. Ak plánom liečby súhlasíte, obdržíte mailom domov faktúru. Po ktorej zaplatení sa objedná strojček. Liečebný plán môžete prekonzultovať osobne, telefonicky ale aj online z pohodlia domova. Po obdržaní aparátu do ambulancie vás kontaktujeme sa dohodne termín na odovzdanie.

4. Prevzatie strojčeka a začiatok liečby

V ambulancii dostanete prvú sadu dláh a dozviete sa všetko potrebné o ich nosení. Zároveň sa vám na zuby nalepia attachmenty “gombíky”, ktoré pomáhajú posúvať zuby do požadovanej polohy, prípadne sa zahladia medzizubné priestory.

2. Vstupné vyšetrenie

5. Liečba

Podstatou samotnej liečby je nosenie neviditeľného strojčeka čo najväčšiu časť dňa. Všeobecne sa odporúča mať ho na zuboch 22 hodín denne, ideálne vždy okrem jedenia. Niektorých prípadoch sa môže so s dlahami aj jesť. Vždy určí lekár. V ambulancii dostanete aj krabičky, do ktorých si strojček odkladáte, keď ho nemáte v ústach. Vždy pred jeho opätovným nasadením si zuby umyte alebo aspoň vypláchnite čistou vodou.

5. Prevzatie strojčeka a začiatok liečby

6. Pravidelné kontroly

Na jednej návšteve dostávate dlahy približne na 3 mesiace, práve takto často teda prebiehajú kontroly spojené s prevzatím novej sady dláh. Na každej kontrole sa vám skontrolujú nalepené gombíky a porovná sa aktuálne postavenie zubov s vizualizáciou liečby. V prípade potreby sa vykoná dentálna hygiena, niekedy sa zas robí redukcia medzizubných priestorov (zahladenie) alebo sa dávajú gumičky na noc.

Pacienti pred a po liečbe dlahovým aparátom  INVISALIGN TU.

Ako liečbu urýchliť?

Špeciálny prístroj Acceledent dokáže skrátiť liečbu až o tretinu. Vibrácie stimulujú kostné bunky k vyššej aktivite a zuby sa tak posúvajú rýchlejšie. Stačí si ho vložiť do úst na 20 minút denne. Posúvanie zubov viete urýchliť aj špeciálnymi tyčinkami na žuvanie. Už pri 15-20 minútach denne totiž pomáhajú k lepšiemu “sadnutiu” dláh na zuby.

Ako liečbu urýchliť?

Čo povedali pacienti

image

ANNA, OFFICE MANAGER

Z estetického hľadiska mi prekážala medzera medzi prednými zubami a mala som pocit, že sa ešte viac rozchádzajú a tlačia mi na vedľajšie zuby, ktoré sú nanešťastie mliečne, a teda nemajú pevné korene. Invisalign som si vybrala po konzultácii so zubnou lekárkou a po jej zhodnotení môjho stavu, keďže v jeho prípade je možné nehýbať zubami, ktoré nemajú pevné korene. S Invisalignom nemám vôbec žiadny problém, nosím ho tak často, ako sa mi dá a väčšina ľudí si ho ani nevšimne. Zo začiatku som trochu šušlala, ale myslím, že som sa naučila rozprávať normálne. Pri novej sade vždy cítim tlak na zuby, ale po prvých dvoch dňoch už necítim vôbec nič. A zdá sa mi, že som viac smädná. Nosenie invisalign je bezproblémové, údržba jednoduchá a keďže momentálne žijem v zahraničí, tak mi vyhovuje, že sa s ním nemôže stať nič akútne, prečo by som musela v tom momente letieť na Slovensko.

image

Attila, inžinier kvality

Už dávno som uvažoval o strojčeku, ale doteraz používanými metódami sa mi žiaden čeľustný ortopéd neodvážil pustiť do mojich zubov. Až metóda od Invisalign priniesla riešenie pre mňa. Skúsenosti? Nemám so strojčekom resp. s jeho nosením žiaden problém, akurát pitný režim musím brať vážnejšie, lebo som akosi vždy smädný. Presun zubov v mojich ústach je jednoznačný. Aj keď výsledný efekt ešte nemôžem posúdiť, lebo som práve v polovici liečby. Ešte čas nosenia – predpísaných je 22 hod. denne, no trochu to flákam, lebo nosím strojček len v noci (cca 10 hod), a cez deň iba 2 až 6 hodín. Ale výsledný efekt aj tak funguje, dlahy si mením každé 2 týždne. Po výmene cítim 1-2 dni mierny tlak na zuby, ale bolesť to nie je.

image

Eniko, právnička

Ja osobne, mám len pozitívne skúsenosti. Mám 30 rokov a hlavný dôvod môjho výberu bol neviditeľnosť strojčeka. Mne vyrovnal krivé zuby za 35 týždňov, čo je veľmi krátka doba. Dlahy som menila každých 7 dní, pričom je veľmi podstatné zdôrazniť potrebu nosenia každej dlahy odporúčaný čas, čo predstavuje 22 hodín denne, vzhľadom na to, že keby som nenosila toľko hodín denne, predĺžila by sa doba nosenia strojčeka. Keďže ja som veľmi svedomitá, nosila som dlahy 23 hodín denne. Možno sa na prvý pohľad zdá, že suma strojčeka je dosť vysoká, ale oplatí sa zainvestovať, lebo invisalign vôbec neobmedzuje človeka v jedení, nespôsobuje bolesť pri posúvaní zubov a hlavne je neviditeľný. Kým som nepovedala známym, že mám strojček, ani si to nevšimli.

Cenník neviditeľných strojčekov

Invisalign Full pre dospelých

neobmedzený počet dláh,
5 ročná garancia

vyšetrenia: 400 €
RTG: 35 €
Strojček: 3580 €
(na 3 splátky každé tri mesiace),retencia nie je v cene

Invisalign Lite

do 14 dláh, malé korekcie,
2 ročná garancia

vyšetrenia: 400 €
RTG: 35 €
Strojček: 2900 €
(na 3 splátky každé tri mesiace),retencia nie je v cene

Invisalign Teen
pre deti do 18 rokov

neobmedzený počet dláh,
5 ročná garancia

vyšetrenia: 400 €
RTG: 35 €
Strojček: 2550 €
(na 3 splátky každé tri mesiace),retencia nie je v cena

Riešenie komplikácií

  • Ak už nemáte doma viac dláh, pokračujte v nosení poslednej.Dlahy môžete nosiť dlhšie ako 1 týždeň.
  • Ak odpadne attachment alebo kovový gombík zo zuba, nie je potrebné to hneď riešiť. Na kontrole sa nalepia späť.
  • Ak vám nesedí nová dlaha, skúste ďalšiu v poradí alebo noste naďalej poslednú, kým neprídete do ambulancie.
  • Ak je okraj dlahy drsný, môžete ho zahladiť pilníkom na nechty.
  • Ak sa dlaha zlomí, treba prejsť na ďalšiu alebo sa vrátiť ku predchádzajúcej.
  • Ak miniete gumičky (ak ich nosíte), zavolajte na recepciu a zastavte sa pre ďalšie. Prípadne ich pošleme poštou.
  • Ak sa poškodí, zavolajte na recepciu a dohodnite si termín na opravu. Dovtedy ho noste.
Fixný strojček
 
OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA