Reception: +421 948 303 124 | email: info@axis-dent.eu
SK | HU
OBJEDNAŤ SA DODUNAJSKEJ STREDY OBJEDNAŤ SA DOŠAMORÍNA Neviditeľný strojček na zubySTIAHNUŤ ZDARMA

CAD-CAM digitálna stomatológia a Zubná technika

Stomatológia prešla v posledných rokoch veľkými zmenami.
Prišla digitálna technológia, zrodilo sa veľa nových postupov, riešení a dentálnych materiálov.

Technológia CAD-CAM znamená počítačom riadený návrh a výrobu. V tomto modernom procese bola úplne vylúčená možnosť ľudskej chyby. Technológia CAD-CAM umožňuje vytvoriť čo najtrvanlivejšie a najpresnejšie zubné náhrady.

Svetovým lídrom CAD – CAM technológie v zubnom lekárstve je firma

Frézu ZIRKONZAHN - M2 MILLING UNIT má zubné laboratórium AXIS-DENT a náš zubný technik ho používa na výrobu koruniek, mostíkov a ďalších zubných náhrad. Výroba je rýchla a presná.

cadcam

Ako sa vyrába zubná náhrada pomocou technológie CAD-CAM?

V ambulancii zubný lekár najprv pripraví zub na náhradu (obrúsi). Následne ho naskenuje s digitálnym intraorálnym skenerom. Už žiadne nepríjemné odtlačky zubov. Digitálny sken softvér za niekoľko minút spracuje a získané údaje prenesie do riadiaceho počítača frézy Zirkonzahn.

brusenie zubu

Na základe takto získaných údajov zubný technik vymodeluje zubnú náhradu (napr. korunku) pomocou počítača. Tento proces sa nazýva CAD (Computer Aided Design), teda počítačom riadený dizajn.

pocitac
novy zub

Po návrhu nasleduje počítačom riadená automatická výroba, to znamená, že fréza vyrezáva požadovaný prvok zo zirkónového bloku (alebo iného materiálu) s presnosťou na nanometre. Tento proces sa nazýva CAM (Computer Aided Manufacturing), teda výroba podporovaná počítačom.

greenceramic
cutting

Pozrite video o frézovaní TU:

 

Následne zubný technik vyfarbí a dokončí zubnú náhradu (napr. výslednú korunku) podľa potrieb zubného lekára a pacienta.

novy_vs_stary_zub

Nakoniec zubný lekár pripevní dokonale vyleštenú a realistickú zubnú náhradu (napr. korunku).

pripevnenie-model
pripevnenie-fotka

Vďaka tejto technológie sú zubné náhrady presnejšie ako kedykoľvek predtým, sú odolnejšie a majú dlhšiu životnosť. Ich výroba je rýchlejšia – ZUBY NA POČKANIE – zubné náhrady môžu byť hotové za niekoľko hodín. Doobeda Vám zubný lekár obrúsi zub a poobede nalepí hotovú korunku.

Na zubnej klinike AXIS-DENT sa pomocou technológie CAD-CAM vyrábajú aj korunky, mostíky, fazety, inlaye, onlaye a overlaye.

usta a zuby

 

AXIS-DENT zdravé a rovné zuby po celý život.

OBJEDNAŤ SA
DO DUNAJSKEJ STREDY
OBJEDNAŤ SA
DO ŠAMORÍNA
NEVIDITEĽNÝ STROJČEK NA ZUBY
STIAHNUŤ ZDARMA